Blog Details

مارکتینگ چیست

مارکتینگ پروسه ای است که در آن به مشتری آموزش می دهیم که چرا باید محصولات یا خدمات ما را انتخاب کنند. راز موفقیت ، در پیدا کردن روش درست مارکتینگ است. برخی کمپانی ها به طرز اشتباهی تصور می کنند که مارکتینگ یکی از راه های موفقیت است. در صورتی که مارکتینگ مهمترین بخش موفقیت است، که باعث می شود وقتی مصرف کننده از طریق تبلیغات با بیزینس شما روبه رو می شود، متوجه می شوید که چه چیزی می شنوند، و چه اطلاعاتی دریافت می کنند، که باعث می شود دنبال کننده ی خدمات یا محصول شما باشند.

هدف مارکتینگ
- قرار دادن بازار هدف به عنوان مرکز توجه - آسان کردن تصمیمات برای خرید - تهیه یک روش فعالیت آسان و با ریسک کم برای مشتری

روش های مختلف مارکتینگ :
تبلیغات بصری و شهری مثل پوستر و بیلبور، تبلیغات رادیو و تبلیغات تلویزیون و تبلیغات اینترنتی که در دنیای امروز تبلیغات شبکه های اجتماعی تبدیل شده به یکی از روش های قوی تبلیغات که بسیاری از کمپانی های هوشمند نمی توانند از آن اجتناب کنند.

تبلیغات چیست

سوشیال ادورتایزینگ به معنی تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. آمارها نشان می دهد که امروز سهم زیادی از مخاطبین تبلیغات در شبکه های اجتماعی حضور دارند. تبلیغات اجتماعی می تواند برای اهداف مختلف و به روش های مختلف انجام شود. شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند که مخاطبان هدف خود را بشناسید. شما باید قابلیت های این شبکه را شناسایی کنید و به بهترین نحو از آن استفاده کنید. سعی کنید دنبال کننده های خود را افزایش دهید و هر چه بیشتر و بیشتر دیده شوید.

اما چگونه؟
در قدم اول شما باید در بزرگ ترین شبکه ی جهان یعنی google حضور یابید. پس نیاز به یک سایت دارید که محصول یا خدمات خود را معرفی کنید. بعد از آن در شبکه های دیگر مانند Instagram و facebook حساب کاربری داشته باشید. شاید در نگاه اول ساده باشد اما اینکه چطور می توان از میان این حجم از رقیبان قدرتمند دیده شویم نیازمند دانش و اطلاعات کافی در مورد شبکه های اجتماعی و توانایی تحلیل و ارزیابی صفحات، شناسایی بازارهای هدف، جذب مخاطبان مرتبط با حوزه کسب و کار و مهم تر از همه تولید محتوای مناسب و جذاب و چگونگی ارائه ی این محتوا به مخاطب است. اما چطور می توان محتوای جذاب تولید کرد؟ قدم اول تولید محتوای رسانه ای جذاب:

سوشیال مارکتینگ:
1. facebook 2. Instagram 3. twitter 4. pinterest 5. linkedin / slideshare 6. snapchat 7. telegram

سوشیال مدیا مارکتینگ فروش رو تقریباً 23% بالا می برد. و این آمار بسیار عالی است. اما اتفاق مهمتری که در واقع در پشت پرده ماجرا میفتد، این است که وقتی شما یک آگاهی در مورد برندتان می دهید و مخاطب شما را سرچ می کند و کلیک می کند باعث می شود که برند شما در ذهن او ثبت شود و در موقع نیاز به این آگاهی در مورد برند شما فکر کند. این شامل سوشیال مدیا و ویدئو، وبلاگ، نتایج سرچ و ترافیک دایرکت می شود. چه اتفاقی می افتد که مردم به یک محصول یا خدمات را به طور مستقیم خریداری می کنند؟ سوشیال مدیا به مشتری این امکان را می دهد که محصول را به طور کامل ببیند و با خدمات به طور کامل آشنا شود و در ذهن او باقی بماند. اینکه محتوای تولید شده چه مقدار تأثیر گذار بوده که توانسته در ذهن مشتری ثبت شود و یا چه دوامی دارد هنر ماست. محتوایی خوب است که به مشتری حس اطمینان می دهد و مشتری حس می کند که مورد احترام قرار گرفته. روش های مارکتینگ تلاش می کنند که قابلیت های SEO و محتوای تبلیغاتی را تقویت کند. سوشیال مدیا مارکتینگ یک شتاب دهنده برای بیزینس شماست.

سوشیال مدیا شامل چه چیزهایی می شود؟

عکاسی تجاری، تبلیغاتی ، صنعتی برای اهداف تبلیغاتی به کار می روند که گویای داستانی هستند مثلاً در قالب یک فاین آرت یا فوتو جورنالیسم .

عکاسی صنعتی: شامل عکس هایی از ساختمان ها، مدلینگ، کالا، محصول، منظره، که برای اهداف تبلیغاتی به طور مثال در کتاب ها، گزارشات، مجلات و کاتالوگ ها استفاده می شود. عکاسی تجاری معمولاً به طور کامل برای خرده فروشی و عمده فروشی و مواد و مصارف قابل فروش و برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. این حیطه از عکاسی، به طور کامل به عکاسی از محصول اختصاص می یابد.

عکاسی تبلیغاتی : عکاسان تبلیغاتی از یک دنیایی از تنوع استفاده می کنند نه فقط برای نشان دادن محصول بلکه برای نشان دادن لایف استایل، ایده ها و مفاهیم. عکاسان تبلیغاتی به طور خلاقانه ای تصور می کنند که چگونه محصولات، خدمات ، لایف استایل و ایده ها می توانند به صورت عکاسانه ارائه شوند. عکاسی تبلیغاتی ویژه تبلیغات، طراحی، بیزینس، مدیریت و برندینگ می باشد.

ویدیو تبلیغاتی: ویدیو تبلیغاتی راهنمایی بهتری نسبت به عکس ارائه می دهد و قادر است داستان بیشتری را در خود جای دهد و به رنج وسیع تری از احساسات دسترسی دارد. ویدیوها برای بعضی مردم راه مرکزی و برای دیگران راه پیرامونی را نشانه می روند. فروش یک محصول یا یک سرویس توسط یک ایده ی اصولی. این ایده ای است که عکس العمل احساسی خاصی را بر می انگیزد. لذت، غم، عصبانیت، ناراحتی، خنده، خوشحالی و ... این حس ها، احساسات انسان را بر می انگیزند و تفکر انسان را کنترل می کند تا زمانی که بوسیله این مخاطب برند سازی می کند. محتوای ویدیویی تولید شده باید علاوه بر اینکه احساسات فرد را تحریک می کند از نظر عقل و روانی هم او را متقاعد کند که داستان ذکر شده در ویدیو با واقعیت تطابق دارد و بتواند با آن ارتباط برقرار کند. این مهم ترین و سخت ترین قسمت ماجراست. که اگر در تولید محتوای ویدیویی از افراد متخصص و کاردان که دانش کافی در این زمینه را کسب نکرده اند استفاده کنیم علاوه بر اینکه برندسازی انجام نمی شود بلکه تأثیر منفی خواهد گذاشت که جبران پذیر نخواهد بود.

عکاسی مجازی

سوشیال مارکتینگ یک رویکرد است که برای توسعه فعالیت ها استفاده می شود و در تغییر بر روی رفتار مردم برای سود شخصی و جامعه به طور کامل ارزیابی می شود.

سوشیال مارکتینگ به شما کمک می کند که بدانید :
1- با چه کسانی کار کنند 2- چه رفتاری تأثیر گذار است 3- چطور با توجه به این ها پیش بروید 4- و چطور ارزیابی کنید

رشته سوشیال مارکتینگ رشته ای است که از تکنیک های تبلیغات تجاری برای تأثیر اجتماعی روی مخاطب هدف،برای تغییر رفتار اجتماعی و برای سود اجتماعی اقتباس می کند. چه به محیط مربوط باشد، چه سلامت اجتماعی و چه توسعه اجتماعی. مارکتینگ روشی برای تغییر است و معمولاً بر روی چیزهای خوب فوکوس دارد. مثلاً روی سیگار نکشیدن.